Pakistānā noticis asiņainākais uzbrukums kristiešiem

Publicēja 2013. gada 24. sept. 10:50Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 24. 09. 13. 

Divos pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos pie baznīcas Pešavarā Pakistānas ziemeļrietumos svētdien nogalināti vairāk nekā 80 cilvēki, un ir daudz ievainoto. Divi pašnāvnieki uzspridzinājušies brīdī, kad cilvēki nākuši laukā no dievnama pēc svētdienas dievkalpojuma. Iespējams, šis ir asiņainākais uzbrukums kristiešiem, kāds noticis Pakistānā.

Pēc uzbrukumiem kristieši pirmdien izgājuši ielās, lai pieprasītu labāku aizsardzību savai kopienai. Atbildību par notikušo uzņēmies talibu grupējums "Junood ul Hifsa", kas sola turpināt uzbrukumus "ārvalstniekiem un nemusulmaņiem". Lai protestētu pret vardarbību un pieprasītu lielāku aizsardzību no varasiestāžu puses, kristieši protestē visā Pakistānā. Pešavarā pēc sprādzieniem pastiprināta drošība, bet upuru tuvinieki bažījas, ka vardarbība varētu turpināties.

Kristiešu kopiena Pakistānā ir neliela un nabadzīga. Kristiešiem bieži nākas saskarties ar diskrimināciju no musulmaņu puses, tomēr tādi uzbrukumi kā šis ir reta parādība. Sprādzienu brīdī baznīcā atradušies vismaz 400 cilvēku. Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs jau nosodījis šo uzbrukumu. "Uzbrukumi nevainīgiem cilvēkiem ir pretrunā ar islāma mācību un visām reliģijām," viņš paziņoja. Kristiešu daudzums ir divi procenti no Pakistānas 180 miljoniem iedzīvotāju.

delfi.lv

Comments