ZIŅAS‎ > ‎

LATVIJAS UN PASAULES ZIŅAS


Pēc neveiksmīgas dzimuma maiņas operācijas beļģis izvēlas mirt

Publicēja 2013. gada 3. okt. 02:36Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 03. 10. 13. 

Beļģijā 44 gadus vecam iedzīvotājam pēc neveiksmīgas dzimuma maiņas operācijas šonedēļ veikta eitanāzija saistībā ar nepanesamām psiholoģiskām ciešanām, vēstīja vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Nātans Verhelsts, kas dzimis kā Nensija Verhelsta, mira pirmdien slimnīcā Briselē, līdzās esot viņa draugiem. Verhelsts pats lūdza izdarīt viņam nāvējošo injekciju lietā, kas Beļģijā izpelnījusies plašu uzmanību.

Beļģija 2002.gadā kļuva par otro valsti pasaulē, kas legalizēja eitanāziju. Pirmā bija Nīderlande.

«Viņš nomira mierā,» laikrakstam «Het Laatste Nieuws» sacīja ārsts Vims Distlemans, paskaidrojot, ka Verhelsts atļauju eitanāzijas veikšanai saņēma, jo «varējām skaidri teikt, ka viņš atradās nepanesamu psiholoģisko ciešanu varā».

Nensija piedzima trīs brāļu ģimenē, kur vecāki viņu atraidīja, jo vēlējās vēl vienu dēlu, par savas dzīves sākumu Nātans Verhelsts laikrakstam stāstīja pirms nāves.

No 2009. līdz 2012. gadam viņam tika veiktas trīs dzimuma maiņas operācijas, tomēr savā ķermenī viņš jutās neērti, pamatojot ar to, ka viņam joprojām bija sievietes krūtis, bet dzimumloceklis bija «neveiksme».

«Kad pirmo reizi ieraudzīju sevi spogulī, jutu nepatiku pret savu jauno ķermeni,» viņš teica. «Ir bijuši priecīgi brīži, bet beigās bilance tomēr ir nepareizajā pusē,» stāstīja Verhelsts.

Beļģijas nacionālās eitanāzijas komitejas pārstāve Žaklīna Eremansa televīzijas kanālam RTL teica, ka Verhelstu pārbaudīja divi ārsti, no kuriem viens bija psihiatrs, lai pārliecinātos, ka viņam nav vien pārejoša depresija.

Tika atzīts, ka ir pieļaujama eitanāzija saistībā ar psiholoģisku pamatojumu.

2004.gadā ar tādu pamatojumu Beļģijā bija seši eitanāzijas gadījumi, bet 2011.gadā tādu jau bija 33 un pērn - 52.

Eitanāziju Beļģijā var veikt vismaz 18 gadu vecumu sasnieguši cilvēki, bet parlaments izvērtē aicinājumus legalizēt eitanāziju arī nepilngadīgajiem, kas paši ir spējīgi spriest par sevi.

2012.gadā Beļģijā tika veikts rekordliels skaits eitanāziju - 1432, kas bija par 25% vairāk nekā gadu iepriekš. Šajā valstī ar eitanāzijas palīdzību nāvē devās 2% no visiem pērn Beļģijā mirušajiem.

Ir stingri nosacījumi eitanāzijas veikšanai, tostarp ir prasība, ka pacientam ir jābūt rīcībspējīgam, pie pilnas apziņas un jāsniedz «brīvprātīga, izvērtēta un atkārtota» prasība mirt.

tvnet.lv

Irākiešu mācītājs Džamals ieslodzījumā pie Kristus vedis 28 musulmaņus

Publicēja 2013. gada 30. sept. 05:08Artūrs Danenbaums   [ atjaunināts 2013. gada 30. sept. 12:42 ]

Ziņas datums 30. 09. 13.

Mācītājs Džamals nupat atbrīvots no ieslodzījuma Irākas cietumā. Tur viņš pie Kristus vedis 28 musulmaņu ieslodzītos, pirms pats ticis apžēlots un atbrīvots. “Tas ir neticami, ka musulmanis, kurš kļuvis par kristieti un ved citus musulmaņus pie Kristus, tiek atbrīvots. Tas ir kas nedzirdēts!” atzīst mācītāja draugs Terijs Lavs.

Mācītājs Džamals tika arestēts 2011. gada jūlijā un notiesāts uz pieciem gadiem Irākā. Zināmā mērā mācītāja atbrīvošanu veicināja viņa sliktais veselības stāvoklis un audzējs. Terijs Lavs skaidro, ka runājis ar Kurdu reģiona iekšlietu ministru un lūdzis Džamala atbrīvošanu, bet saņēmis vien atraidījumu. Nākamajā tikšanās reizē viņš esot vēl vairāk uzsvēris mācītāja Džamala veselības stāvokli un teicis, ka viņa nāves gadījumā Terijs Lavs izplatīšot informāciju Rietumu pasaulē par Kurdu reģiona cietumu briesmīgo stāvokli. Tas esot sekmējis mācītāja apžēlošanu.

global.christianpost.com

 

Kristīgās vērtības tiks pieminētas Latvijas Satversmē

Publicēja 2013. gada 28. sept. 10:30Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 28. 09. 13. 

Satversmes preambulas melnrakstā, pie kura strādā juristi un Saeimas frakciju pārstāvji, tiek akcentēta latviešu nācijas vadošā loma. Turpat ir atsauce uz kristīgo vērtību nozīmi, informē LETA ar atsauci uz neoficiālajiem datiem.

 Nav izslēgts, ka oficiālais preambulas projekts atšķirsies no melnraksta, taču pagaidām dokumentā ir pieminētas kristīgās vērtības, lai gan tikai zem jautājuma zīmes. Viens no diskusijas dalībniekiem „4. Maija Deklarācijas Klubā” izteicās, ka „viņu kā latvieti aizskar krustnešu vērtību pieminēšana” – ziņo portāls Delfi.

Piedāvātajā projektā ir trīs mērķi — nodrošināt latviešu nācijas pastāvēšanu cauri gadsimtiem, latviešu valodas un kultūras saglabāšanu, kā arī katra cilvēka un visas tautas labklājību. Kā nacionālas valsts darbības pamatprincipi ir minēta demokrātija, tiesiskums, sociālā atbildība.

Projektā ir ietverti tādi principi kā latviešu tautas neatņemamas tiesības uz pašnoteikšanos, Latvijas valsts kontinuitāte, cieņa pret brīvības cīnītājiem un okupāciju režīmu upuriem.

Preambulas projekts paredz, ka tai jāizpilda šādi noteikti pamatuzdevumi: tautas garīgās, sociālās, kultūras un materiālās labklājības veicināšana, tiesiskās kārtības, drošības, vides un dabas aizsardzības nodrošināšana, kā arī ekonomiskās attīstības salāgošana ar cilvēka humānajām vērtībām un vajadzībām nodrošināta garīgā, sociālā, kultūras un materiālā labklājība, demokrātisko tradīciju un cilvēktiesību uzturēšana.

Preambulas projektā piedāvāts noteikt, ka  "Latvijas valsts savā darbībā it sevišķi ievēro demokrātiskas, tiesiskas, sociāli atbildīgas un nacionālas valsts virsprincipus" un ka "Latvijas valsts neatkarība, teritorija, tās vienotība, tautas suverenitāte, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda, demokrātiskā valsts iekārta ir neaizskaramas", bet katra iedzīvotāja pienākums ir šīs vērtības aizsargāt. Dokumentā  latviešu tautas identitātei piedēvētas divas saknes - latviešu tautas dzīvesziņa un kristīgās vērtības,  kas ir būtiski veidojušas latviešu identitāti. Preambulas teikuma noslēguma daļā iecerēts norādīt uz valsts himnu.

Preambulas projektu  Saeimā 13. septembrī prezentēja tā autors Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētājs, Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Irāna kārtējo reizi nepieļauj ieslodzīta mācītāja apžēlošanu

Publicēja 2013. gada 26. sept. 04:07Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 26. 09. 13. 

Irānā kārtējo reizi netiek pieļauta ieslodzīta mācītāja apžēlošana. Kaut arī pagājušajā nedēļā tika atbrīvoti 11 ieslodzītie, vietējās varas iestādes uzskata, ka mācītājs Benhams Irani nav gatavs atbrīvošanai. Benhama ģimene iesniedza tiesā ziņojumu ar lūgumu atbrīvot mācītāju, taču jautājums pat netika izskatīts.

Tiesnesis apgalvo, ka kristietim ir jāizcieš pilns sešu gadu ieslodzījums. Mācītājs Irani atrodas ieslodzījumā jau divus gadus. Šis gadījums ļoti atgādina mācītāja Saīda Abedīni nepamatoto ieslodzīšanu. Pēc tiesneša domām, Benhams Irani var tikt atbrīvots tikai tad, ja viņš nožēlos savus grēkus un konvertēsies atpakaļ uz islāma reliģijā.

cbn.com

Pakistānā noticis asiņainākais uzbrukums kristiešiem

Publicēja 2013. gada 24. sept. 10:50Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 24. 09. 13. 

Divos pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos pie baznīcas Pešavarā Pakistānas ziemeļrietumos svētdien nogalināti vairāk nekā 80 cilvēki, un ir daudz ievainoto. Divi pašnāvnieki uzspridzinājušies brīdī, kad cilvēki nākuši laukā no dievnama pēc svētdienas dievkalpojuma. Iespējams, šis ir asiņainākais uzbrukums kristiešiem, kāds noticis Pakistānā.

Pēc uzbrukumiem kristieši pirmdien izgājuši ielās, lai pieprasītu labāku aizsardzību savai kopienai. Atbildību par notikušo uzņēmies talibu grupējums "Junood ul Hifsa", kas sola turpināt uzbrukumus "ārvalstniekiem un nemusulmaņiem". Lai protestētu pret vardarbību un pieprasītu lielāku aizsardzību no varasiestāžu puses, kristieši protestē visā Pakistānā. Pešavarā pēc sprādzieniem pastiprināta drošība, bet upuru tuvinieki bažījas, ka vardarbība varētu turpināties.

Kristiešu kopiena Pakistānā ir neliela un nabadzīga. Kristiešiem bieži nākas saskarties ar diskrimināciju no musulmaņu puses, tomēr tādi uzbrukumi kā šis ir reta parādība. Sprādzienu brīdī baznīcā atradušies vismaz 400 cilvēku. Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs jau nosodījis šo uzbrukumu. "Uzbrukumi nevainīgiem cilvēkiem ir pretrunā ar islāma mācību un visām reliģijām," viņš paziņoja. Kristiešu daudzums ir divi procenti no Pakistānas 180 miljoniem iedzīvotāju.

delfi.lv

Izglābšanos sagaida ar lūgšanām uz dziesmām Dievam

Publicēja 2013. gada 21. sept. 12:16Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 21. 09. 13. 

Rojs Ortizs (Roy Ortiz) bija iesprostots savā ar ūdeni piepildītajā auto, tikai neliela gaisa kabata aizmugurējā sēdeklī ļāva viņam elpot. Kolorādo plūdu laikā Roja auto tika noskalots no ceļa. Viņš bija iesprostots savā mašīnā divas stundas, pirms glābēji viņu atrada. Par savu izglābšanos Rojs pateicas Dievam.

Rojs atceras, ka visapkārt mašīnā bija ūdens. Divas stundas likās kā mūžība. Rojs bija nobijies, bet viņš lūdza Dievu un dziedāja garīgas dziesmas. Kad beidzot, pēc divām stundām, glābējiem izdevās nokļūt pie Roja, viņi šaubījās, ka viņš būs vēl dzīvs, bet, izdzirdot palīgā saucienus, viņi izsita auto stiklu, padeva Rojam glābšanas vesti un izvilka viņu drošībā. Viens no glābšanas komandas vīriem atzina, ka tas ir brīnums - pēc tik ilga laika atrast Roju dzīvu.

breakingchristiannews.com

Mācītāju pret savu gribu ievieto psihiatriskā klīnikā

Publicēja 2013. gada 19. sept. 12:46Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 19. 09. 13. 

Protestantu draudzes ”Blagodatj” mācītājs no Astanas Kazahstānā Bahtžans Kaškumbajevs pavadīja Republikāniskajā psihiatrijas centrā Alma Atā gandrīz visu augustu, četras nedēļas.  Ir kļuvuši zināmi daži fakti par viņa „ārstēšanu”.

Kopš šā gada maija Kaškumbajevs atrodas arestā. Viņš tiek vainots par „smaga kaitējuma nodarīšanu cilvēka veselībai kā minimums vienam no savas draudzes locekļiem "hipnozes ceļā"”.

Kaškumbajeva advokāts, Nurlans Bejsekejevs, izstāstīja masu saziņas līdzekļiem par to, ko nācās piedzīvot viņa klientam psihiatriskā dziedinātavā, iestādē, kas ir apslēpta no sabiedrības acīm.

Visu uzturēšanās laiku Alma Atas psihiatrijas centrā viņš tika turēts kopējā kamerā pagrabstāvā kopā ar vēl sešiem garīgiem slimniekiem.

„Ja citus pa šo laiku uz medicīnisko komisiju veda tikai divas trīs reizes, tad mani mēneša laikā izsauca 19 reizes”, stāsta ieslodzītais mācītājs. Viņš bija neizpratnē, kāpēc „izmeklēšanas" laikā viņam tika uzdoti ne tikai kutelīgi jautājumi, bet arī jautājumi, kas skar viņa reliģisko pārliecību un personiskās dzīves puses. Ārstus interesēja atbilde uz jautājumu par to, kāpēc viņš tic Jēzum, nevis Allāham.

Pārējie ieslodzītie skaidroja, ka ārsti „eksperti” var tādējādi viņu provocēt uz nesavaldību un, vadoties no tā, izdarīt aizspriedumainu slēdzienu par viņa psihes stāvokli. Ieslodzītie ieteica mācītājam saglabāt pacietību un nepakļauties provokācijām.

Ārsti pieprasīja Kaškumbajevam uzrakstīt skaidrojumu. Viņš to uzrakstīja uz 17 lapām. Kad viņu izsauca kārtējā reizē, ārsti nopratināja viņu jautājumu krustugunīs, taču viņš uz visiem jautājumiem mierīgi deva atbildes, stāsta advokāts.

Pašās beigās mācītājs Kaškumbajevs stājās komisijas priekšā, kura bija četru cilvēku sastāvā. Komisijas priekšsēdētājs uzdeva jautājumu: „Kādēļ jūs atveda šurp? Jūs taču esat adekvāts cilvēks.”

Mācītājs Bahtžans Kaškumbaevs noraida ne tikai visas apsūdzības, bet arī iespēju, ka viņš varētu kļūt psihiski neadekvāts, ko viņam mēģina piedēvēt. Savā paskaidrojumā viņš raksta, ka 67 gadu vecumā viņš cieš no vairākām fiziskām slimībām, pirms pāris gadiem pārcietis infarktu, taču psihiski jūtas absolūti vesels cilvēks. Viņš pauda bažas, ka sākumā viņu grib padarīt psihiski neadekvātu, bet pēc tam – ar tablešu un injekciju palīdzību padarīt par patiešām psihiski slimu, kā to padomju laikā vairākkārt darīja ar disidentiem. Sakarā ar šīm bažām viņš baidījās, ka jau izmeklēšanas stadijā viņam var nozīmēt psihotropos līdzekļus.

Mācītājam tomēr neizdevās izvairīties no injekcijām. Esot klīnikā, viņam parādījās spēcīga nieze. Lai to ārstētu, tika dota ziede un injekcijas, kas „esot nepieciešamas medicīniskai izmeklēšanai”. Pēc šiem dūrieniem viņam sākās vemšana un ļoti spēcīgas galvassāpes. Bija sajūta "it kā smadzenes izjūk pa daļām". Pārējie viņam paskaidroja, ka tādi simptomi parasti vērojami pēc spēcīga psihotropā preparāta haloperidol ievadīšanas. „Redzot to, ārsti izbijās un pārtrauca injekcijas”, teica mācītāja advokāts, Nurlans Bejsekejevs. 

baznīca.info

Izglītojošs misijas darbs ar bērniem Zambijā

Publicēja 2013. gada 18. sept. 11:05Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 18. 09. 13. 

Lai mazinātu Zambijas bērnu skarbo ikdienas dzīvi, Vispasaules ielu evaņģēlisti veic izglītojošu misijas darbu Zambijas ielās. Misijas darba ietvaros bērniem ir iespēja apgūt ikdienas dzīvē noderīgas lietas, kā arī tuvāk iepazīt Jēzu Kristu. Apmācībās tiek uzsvērtas garīgās vērtības, kā arī savstarpējas uzticēšanās un sadarbības nozīme.

Šobrīd izglītojošās misijas darbā iesaistījušies arī vairāki jaunieši, kuri paši nākuši pie Kristus caur Vispasaules ielu evaņģelizācijas kalpošanu. Pēc statistikas datiem apmēram katrs trešais Zambijas jaunietis vecumā līdz 18 gadiem ir zaudējis vienu vai abus vecākus.

mnnonline.org

Liecības par Dieva darbu Sīrijā

Publicēja 2013. gada 17. sept. 09:22Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 17. 09. 13. 

Sīrijas kristieši atzīst, ka par spīti vardarbībai un ciešanām tagad ir garīgi labākais laiks gan Sīrijā, gan citās reģiona valstīs, piemēram, Ēģiptē. Sīriešu bēgļi dodas prom no savām dzīves vietām, kur notiek bombardēšana. Viņi bēg uz Damasku un tās draudzēm, un nereti viņi tur atrod patiesību par Dievu.

Uz kādu kristiešu draudzi tagad nāk arī daudzas agrākās musulmaņu ģimenes. Tagad draudzē ir 2000 bēgļu ģimeņu. Viņi jautā, vai tas, kas visapkārt notiek, patiešām ir islāms. Kristieši viņiem atbild: „Jā, tas ir islāms. Tas, ko viņi māca Korānā.” Un tad bēgļi atzīst, ka vairs negrib sekot Muhamedam, negrib būt islāmā, bet grib iepazīt īsto Dievu. Viņi saņem Jaunās Derības, ir sadraudzībā ar kristiešiem dievkalpojumos un kopā ēd. Dievs darbojas daudzās ģimenēs, kuras pirms tam nebija aizsniedzamas, jo savā valstī viņi nevienu kristieti nepazina.

breakingchristiannews.com

 

ASV tiesa atļauj uz dolāra palikt uzrakstam „In God we trust”

Publicēja 2013. gada 14. sept. 22:29Artūrs Danenbaums

Ziņas datums 15. 09. 13. 

ASV nacionālais sauklis “In God we trust” (“Mēs ticam Dievam”) saskāries ar uzbrukumu no ateistu puses. Kāda ateistu grupa lūgusi šos vārdus noņemt no ASV naudas vienībām - dolāriem. Tiesai tika iesniegts liels materiāls, ko tā izskatīja, bet noraidīja prasību veikt labojumus dolāra izskatā.

Tiesa uzskata, ka vēstījums uz naudas zīmēm atspoguļo Amerikas Savienoto Valstu pirmsākumus. Ticība Dievam bija viena no pamatnostādnēm, dibinot ASV. Noņemt visas atsauces uz Dievu, lai tikai izpatiktu ateistu iegribai, būtu pretrunā ar ASV Konstitūcijas pirmajiem grozījumiem.

cbn.com

1-10 of 811