ZIŅAS‎ > ‎Draudzes ziņas‎ > ‎

Trīs dienas slavas un pielūgsmes

Publicēja 2018. gada 26. febr. 22:42Laura Gruševa   [ atjaunināts 2018. gada 26. febr. 23:19 ]

Ziņas datums 27.02.2018

Aizvadītās nedēļas nogale draudzē “Kristus Pasaulei” bija notikumiem ļoti bagāta. Piektdien un sestdien, 16. un 17. februārī, notika slavēšanas un pielūgsmes skola, ko vadīja Harkovas draudzes “Jaunā Paaudze” slavēšanas līderis Vitālijs Jefremočkins ar savu komandu. Savukārt svētdien visa draudze svinēja savu 10 gadu jubileju.

Jau pirmajā vakarā tika skaidrota slavēšanas būtība un nozīme, un tas, kādam jābūt patiesam slavētājam un pielūdzējam, kā arī – kāda ir viņa vieta draudzē. Pirmais, kas jāsaprot, ka pielūgsme nav pati mūzika vai dziesma, bet attiecības ar Dievu. Tā ir Dieva iepazīšana.

Sestdiena bija veltīta tieši muzikālajiem un skatuves jautājumiem. Četros semināros tika aplūkotas tādas tēmas kā atmosfēra, svaidījums, skatuves likumi, vokālā un muzikālā perfomance. Draudzes dalībniekiem bija iespēja sagatavot savu priekšnesumu, kas tika vērtēts.

 “Vieta, kur mainās dzīves”, tāda ir draudzes mācītāja Mārča Jencīša jubilejas dievkalpojuma svētrunas tēma. Vieta, kur Dievs īpaši strādā pie tevis, vieta, kur tu vari piedzīvot pārmaiņas savā dzīvē, dziedināšanu, atbrīvošanu, izaugsmi – tā ir draudze. Nekad, nekad neatstāj savu draudzi, jo tā ir vieta, kur mainās dzīves.

Mācītājs izteica pateicību komandai, līderiem, visiem kalpotājiem un katram draudzes dalībniekam par ieguldījumu un kopā pavadīto laiku. Arī draudze sveica savus mācītājus jubilejā. Mācītājs Aleksejs Ļedjajevs no draudzes “Jaunā Paaudze” sveica mūs ar uzrunu “Dievs klāj galdu, taviem ienaidniekiem redzot”, kas aizskāra klātesošos un mudināja ticēt, ka Latvijā būs atmoda un ka Dieva spēkā valstī ir iespējamas pozitīvas pārmaiņas un izaugsme. Zālē valdīja īpaša svētku un Dieva klātbūtnes gaisotne. Daudzu acīs bija saviļņojums un aizkustinājums. Draudzes jubilejas svinības noslēdza svētku koncerts. Tas bija brīnišķīgs laiks Dieva klātbūtnē, svaidījumā un priekā.

Daži iespaidi:

Indra: “Slavēšanas skola un draudzes jubileja bija tik ļoti piesātinātas dienas! Slavēšanas grupā ikviens varēja paplašināt savu garīgo un muzikālo apvārsni, kā arī iegūt ļoti vērtīgu pieredzi no ukraiņu slavētājiem. Pati ieguvu daudz vērtīgu atziņu un ieteikumu, ko pielietot ikdienā. Arī šīs trīs dienas tik enerģiski slavēt Dievu bija vienkārši superīgi!”

Edgars: “Tādu dievkalpojumu un slavēšanas koncertu vēl savā mūžā nebiju dzirdējis!”

Ieva: “Ļoti piedzīvoju Dievu, tas bija liels atspirdzinājums manai kalpošanai. Beidzot spēju atraisīties un slavēt Dievu no sirds!”

Laura: Šajā seminārā sapratu, ka vēlos būt pielūdzēja un ar visu savu dzīvi pielūgt Dievu. Izveidojās izpratne par to cik ļoti svarīgs ir katrs sīkums, ko es daru.”

Elīnas iespaidi: „Vēl joprojām esmu svētku sajūtās, pārdomāju visu, ko dzirdēju slavēšanas skolā. Spēcīgi piedzīvoju Dieva klātbūtni visās emociju gammās. Lielisks dievkalpojums un grandiozi foršs koncerts vakara izskaņā. No sirds izdejojos un izlēkājos. Esmu pateicīga, pirmkārt, jau Dievam, ka esmu dzīvā draudzē, kur dzīves mainās. Mīlu savu mācītāju un draudzi!

Žanete: “Svētku pasākumi bija ļoti īpaši, ļoti piepildīti, svētīgi un mīlestības pilni. Kārtējo reizi sapratu, ka draudze ir mana lielā ģimene! Novērtēju kopīgi pavadīto laiku!”

Attēli un video:

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67520138

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67526493

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67528687

https://vimeo.com/channels/655090/256958498

https://vimeo.com/channels/655090/257203788

https://vimeo.com/channels/655090/257194033

Draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija

Comments