ZIŅAS‎ > ‎Draudzes ziņas‎ > ‎

Brīva no 40 gadus ilga nikotīna gūsta

Publicēja 2017. gada 12. aug. 12:42Līga Paņina
Ziņas datums 12.08.17.

Lai arī Aina vairākus gadus apmeklēja draudzi “Kristus Pasaulei” un pazina Dievu, tomēr smēķēšana bija ieradums, ar kuru vajadzēja cīnīties ilgu laiku. Tomēr šodien Aina ir brīva no 40 gadu ilgušās atkarības.

“Pirmo cigareti es pamēģināju 26 gadu vecumā kompānijas pēc kopā ar draudzenēm. Tā vairākas reizes, kopā uzsmēķējot, man radās atkarība. Drīz vien pīpēju jau pat vairāk nekā paciņu cigarešu dienā.

Pirms iepazinu Dievu, mēģināju ar šo atkarību tikt galā, jo man bija radušās nopietnas veselības problēmas. Lietoju nikotīna plāksterus, košļājamo gumiju, kā arī apmeklēju slimnīcā narkologu, tomēr nekas no tā visa nelīdzēja.

Pirms trīs gadiem paziņa iedeva ielūgumu uz draudzes “Kristus Pasaulei” Ziemassvētku dievkalpojumu un nolēmu aiziet, jo mani satrauca veselības stāvoklis. Dievkalpojumā mani uzrunāja redzētais un dzirdētais. Pirms tam regulāri lasīju Jauno Derību krievu valodā, tomēr no lasītā savā dzīvē neko nepielietoju, jo neizpratu tur teikto.

Es sāku regulāri apmeklēt draudzi un mājas grupiņas, kur man palīdzēja saprast Dieva gribu, kas atklāta Bībelē. Es nolēmu cīnīties ar šo netikumu un to uzvarēt. Sāku ar to, ka pārstāju iegādāties veikalā cigaretes. Esot iekštelpās, vēlme smēķēt nebija, taču, tiklīdz izgāju laukā, gribējās uzsmēķēt. Šī atkarība bija tik liela, ka nevarēju noturēties un lūdzu uz ielas cilvēkiem vienu vai divas cigaretes, par kurām vienmēr samaksāju.  Tomēr es nepadevos. Lūgšanās es regulāri apliecināju Rakstu vietas no Bībeles, ka Dieva spēkā esmu brīva. Es cēlos un kritu, taču turpināju cīnīties. Man ļoti palīdzēja mājas grupiņas atbalsts un aizlūgšanas.

Janvāra beigās pēc kopīgām mājas grupiņas lūgšanām beidzot saņēmu brīvību no 40 gadus ilgušās atkarības! Nākamajā dienā sapratu, ka man nav vēlme uzpīpēt un kopš tā laika neesmu vairs smēķējusi. Kopš pēdējās cigaretes janvāra beigās nu jau ir pagājis vairāk kā pusgads, un man nav bijusi pat ne mazākās vēlēšanās to darīt.

Šobrīd aktīvi darbojos draudzē, ik rītus lasu Bībeli un lūdzu Dievu! Katra diena man ir kā jauns piedzīvojums, jo savu ikdienu piepildu ar lietderīgām nodarbēm – es kalpoju Dievam un cilvēkiem.

Tiem, kuri vēl šodien smēķē, es ieteiktu cīnies pats un meklē Dievu, jo tikai Viņš spēj atbrīvot mūs no kaitīgiem ieradumiem. Tuvojies Dievam, atdod savu dzīvi Jēzum Kristum. Ja Viņš mani darīja brīvu, tad Viņš to var izdarīt arī tavā dzīvē!”

Ainas Saveļjevas liecību pierakstīja Inese Meijere
Comments