ZIŅAS‎ > ‎

Draudzes ziņas

Pēc dievkalpojuma pazuda sāpes mugurā

Publicēja Laura Gruševa

Ziņas datums 22.03.2018

Pēkšņas un stipras muguras sāpes jostas daļā mani nepatīkami pārsteidza pagājušā gada augustā. Nebiju sajūsmā par šādu faktu, jo tajā laikā man jau bija vairākas veselības problēmas. Šīs sāpes bija ļoti spēcīgas, kas ievērojami apgrūtināja manu ikdienu.

Pēdējos divus gadus biju intensīvi apmeklējusi fitnesa klubu, kur es pavadīju lielākoties visu savu brīvo laiku. Tā bija vieta, kur man patika būt un izaicināt sevi ar dažādiem spēka un izturības vingrinājumiem. Vienmēr centos pierādīt citiem kluba apmeklētājiem, ka varu izdarīt vairāk nekā viņi. Apmeklējot fitnesa klubu, es sāku just vieglas sāpes mugurā, taču sevi nesaudzēju un sāpes ignorēju.

Devos pie traumataloga un pēc vairākiem izmeklējumiem ārsts secināja, ka man ir muguras deformācijas – skolioze un spondilartroze krustu daļā. Pēc kāda neilga laika man sāka tirpt arī rokas un kājas, un tās palika arvien vājākas. Vienu brīdi biju ļoti satraukusies, domāju, ka man var “atteikt” kājas, jo tās bija tik nespēcīgas, likās, ka varu tūlīt saļimt.

Pēc dažiem mēnešiem sāpes palika vēl intensīvākas – nevarēju ilgstoši sēdēt, stāvēt un gulēt, tas viss mani nomāca un radīja nepatīkamu diskomfortu. Biju pie vairākiem speciālistiem, taču beigās atmetu ar roku, jo biju nogurusi no bezgalīgajiem ārstu apmeklējumiem.

Tajā laikā biju sākusi ticēt Dievam un apmeklēt draudzi “Kristus Pasaulei”. Par manu dziedināšanu lūdzām arī mājas grupiņā. Pati mājās apliecināju, ka ar Jēzus Kristus brūcēm esmu dziedināta un vesela.

Oktobra beigās dievkalpojumā mācītājs lūdza par visiem klātesošajiem, kuriem bija muguras problēmas. Tieši pēc šīs lūgšanas es sajutu vieglu karstumu mugurā, tajā vietā, kur man bija sāpes. Sākumā domāju, ka silda aiz muguras noliktā šalle. Bet pēc neilga laika sapratu, ka Dievs man pieskaras un dziedina. No pārsteiguma biju ļoti saviļņota! Ja pirms dievkalpojuma es nevarēju pat nostāvēt dažas minūtes kājās sāpju dēļ, tad pēc lūgšanas sāpes bija pilnībā pārgājušas. Biju ļoti priecīga un pateicīga Dievam!

Tagad jau piecus mēnešus esmu pilnīgi brīva no sāpēm mugurā, kā arī no roku un kāju tirpoņas. Varu atkal baudīt ikdienas gaitas, kā arī brīvi piedalīties dažādās draudzes aktivitātēs. Draudzē es gatavoju horeogrāfiju evaņģelizācijas projektam, kur man pašai daudz jākustas. Es dejoju gandrīz vai katru dienu. Bez dziedināšanas es nevarētu to darīt. Gribu novēlēt tiem, kuriem ir kādas veselības problēmas, lai paļaujas uz Dievu. Sāc tikai iet Dieva gribā, darīt to, kas Viņam ir patīkams – apmeklē regulāri draudzi, uzņemies kalpošanu, kā arī lasi Bībeli un lūdz. Uzticies Viņam!

Evita Astiča

Rediģēja “Kristus Pasaulei” redakcija

Arī pēc algas dienas turpinu iet uz darbu

Publicēja 2018. gada 15. marts 03:40Laura Gruševa

Ziņas datums 15.03.2018

Vai kāds ticētu, ka cilvēks, kurš 40 gadus ir bijis alkohola gūstā, var izmainīties? Es domāju, ka diez vai, taču Ilonas stāsts parāda, ka ar Dievu viss ir iespējams. Viņa lielāko daļu dzīves ir lietojusi alkoholu, bijusi bez darba un kaut kā izvilkusi līdz šim brīdim. Bet Dievs viņas dzīvi labā nozīmē aprieza kājām gaisā, tāpēc viņa vēlas pati par to sīkāk pastāstīt.

Kā sākās jūsu problēmas ar alkoholu?

Problēmas ar alkoholu man sākās jau agrā jaunībā. Tas, iespējams, tika pārmantots no manas ģimenes. Jau no bērnības redzēju, kā alkoholu lieto mans tēvs. Kad nomira vecmāmiņa, arī mamma no bēdām sāka regulāri dzert. Tā nu, atrodoties starp dzērājiem, es nemanot pieņēmu to par normu. Pusaudžu vecumā pati arī sāku pamazām lietot alkoholu. Tajā laikā jau apmeklēju pirmās diskotēkas, kur redzēju, kā citas meitenes dzerot atslābinās un kļūst “brīvas”. Arī es izlēmu pamēģināt. No tā laika sāku lietot alkoholu arvien biežāk.

Cik gadus jūs lietojāt alkoholu?

Kopā šīs problēmas man bija 40 gadus. Sākumā tas nebija regulāri, tikai reizi mēnesī vai divos, taču ar laiku sāku meklēt iemeslus, lai iedzertu biežāk. Vai tie būtu kādi svētki vai kāda bēda, es vienmēr atradu sev attaisnojumu, kāpēc dzeru. Atrados arī tādā sabiedrībā, kas lieto alkoholu. Nebija neviena, kas man censtos palīdzēt vai arī dot kādu mājienu, ka kaut kas ir jāmaina. Parasti, satiekot kādu paziņu, vienīgais jautājums bija, vai man ir darbs. Es nekad nevarēju noturēties nevienā darbā ilgu laiku. Pārmērīgās dzeršanas dēļ mani vienmēr atlaida. Bieži sanāca neierasties vai nokavēt un tas, protams, darba devējiem nebija pieņemams. Dzēru parasti tik ilgi, kamēr bija nauda. Citreiz tas ievilkās uz ļoti ilgi laiku. Pēc dzeršanām sākās paģiras, viss kratījās un trīcēja. Kad nebija naudas un vajadzēja “lāpīties’’, tad pārgāju uz visādiem lētajiem dzērieniem, biju sākusi dzert pat visādas “krutkas”. Arī vīrs ar mani regulāri iedzēra, tāpēc nebija vajadzība iet ārpus mājas.

Vai pārmērīgās dzeršanas dēļ tika sabojāta jūsu veselība?

Kad centos atturēties no alkohola, tad sākās nemiers, nervozitāte, arī aizmigt normāli nevarēju. Man vienmēr bija bailes un sajūta, ka esmu izdarījusi kaut ko sliktu. Lai arī nekas tāds nebija noticis, jutos kā pastrādājusi smagu noziegumu. Pats trakākais bija pagājušā gada rudenī, kad es, atrodoties savā mājā, sāku jukt prātā. Mirušā vīra dēls bija minējis, ka grasās pārdot māju, kurā dzīvoju. Es par to daudz domāju un arī uztraucos. Tajā dienā biju kārtējo reizi piedzērusies un man likās, ka kaimiņi ir atbraukuši ar ekskavatoru un ber manai mājai virsū smiltis. Murgi un halucinācijas bija tik spēcīgi un sajūtas bija tik reālas, ka es izsaucu policiju. Kad viņi atbrauca un redzēja, ka nekas nav noticis, tad piezvanīja ātrajai palīdzībai un es tiku nogādāta “trako namā”.

Vai jūs meklējāt palīdzību?

Kaut arī apzinājos, ka man ir pamatīgas problēmas, tomēr palīdzību es nemeklēju, sapratu arī, ka man nav tādas naudas, lai ietu ārstēties.

Kā jūs nonācāt draudzē “Kristus Pasaulei”?

Tā kā man nebija naudas, lai nopirktu malku, tad es gāju pie miskastēm un meklēju visādus materiālus, ar ko varētu iekurināt krāsni. Tur man klāt pienāca kāda sieviete un uzdāvināja ielūgumu uz Ziemassvētku dievkalpojumu. Sākumā es gribēju viņu “pasūtīt trīs mājas tālāk”, bet viņa man sāka stāstīt, kā Jēzus ir izmainījis viņas dzīvi. Tas mani uzrunāja, jo šo sievieti Dievs bija atbrīvojis no tām pašām problēmām, ar ko cīnījos es pati. Sākumā pat negribēju ticēt tam, ka cilvēks, kurš tik labi izskatās, agrāk ir bijis alkoholiķis. Šī sieviete mani uzaicināja pie sevis ciemos un piedāvāja ieaicināt Jēzu savā sirdī. Es piekritu un tajā brīdī Dievs man pieskārās tik ļoti, ka sāku gauži raudāt. No tās dienas es regulāri apmeklēju mājas grupiņas un dievkalpojumus.

 Kādas izmaiņas jau ir notikušas pa šiem mēnešiem?

Šajā neilgajā laika posmā ir notikušas tādas izmaiņas, kuras bez Dieva nebūtu nemaz iespējamas. Esmu brīva no alkoholisma! Beidzot man ir darbs, pie kura turos un veiksmīgi ar to tieku galā. Agrāk pēc pirmās algas aizgāju uz veikalu pēc kārtējās pudeles, nākamajā dienā turpināju dzert un uz darbu negāju. Šobrīd, saņemot algu, mierīgi varu paiet garām veikalam un veiksmīgi turpināt savu darbu arī pēc algas dienas. Lai arī bija kārdinājums pēc naudas saņemšanas nopirkt pudeli, tomēr Dievs man dod spēku turēties tam pretī. Tas ir kaut kas neticams, ko spēj tikai Dievs, jo pati ar to netiku galā visus šos gadus. Man ir mājas grupiņa, kas mani atbalsta un par mani lūdz Dievu. Šobrīd esmu priecīga un parādās atkal mērķi dzīvei. Lasu regulāri Bībeli un lūdzu Dievu. Esmu sākusi arī citiem cilvēkiem stāstīt par brīnumu, ko Jēzus ir darījis manā dzīvē, jo nespēju klusēt un to noturēt sevī.

Ko jūs novēlētu citiem?

Lūdziet Dievu un Viņš atbildēs!

 Ilonas Geraskinas liecību pierakstīja Edgars Paeglis

Rediģēja “Kristus Pasaulei” redakcija

 

Esmu iemācījusies ieklausīties un mīlēt

Publicēja 2018. gada 8. marts 13:19Laura Gruševa

Ziņas datums 08.03.2018

Vai Dievs var izmainīt cilvēka raksturu tā, ka pēc neilga laika viņu nevar vairs pazīt? Gaļinai viņas raupjā rakstura dēļ dzīvē bija lielas problēmas gan ģimenē, gan arī ārpus tās. Turklāt viņa pati bija pārāk pārliecināta par sevi, lai kaut ko nožēlotu un mainītos. Taču, kad Dievs ienāca šīs sievietes dzīvē, notika brīnums, un Gaļina izmainījās. Arī viņas attiecības ar cilvēkiem sakārtojās. Nelielā sarunā viņa stāsta, kā Dievs ir viņu mainījis.

“Maza būdama, augu vidē, kur nebija pierasts izrādīt īpašas jūtas vai maigumu. Vecāki smagi strādāja, mājās viņus redzēju reti, tāpēc jau agrā bērnībā biju pati par sevi, lielāko daļu laika pavadot kopā ar brāļiem un citiem puikām. Jau mazotnē iemācījos sevi aizstāvēt, biju ļoti lepna un paštaisna, asa kā “ezītis”. Nemācēju ne palūgt piedošanu, ne arī izrādīt maigumu apkārtējiem. Man likās, ka es pati vislabāk vienmēr zinu patiesību un tāpēc nekad neieklausījos citu cilvēku viedoklī. Nespēju just līdzi cilvēkiem viņu problēmās, attiecībās visu laiku sevi uzskatīju par galveno.

Arī vēlāk, izveidojot ģimeni, attiecības bija vēsas. Ne vīru, ne savus bērnus nespēju samīļot un pateikt siltus vārdus. Ar dzīvesbiedru bieži strīdējāmies, jo pārmetu viņam katru sīkumu. Ja viņš ko teica vai iebilda, es uzreiz biju pretī. Arī darbā ar kolēģiem radās domstarpības. Pamazām manī krājās rūgtums un nepiedošana, kas ar laiku radīja veselības problēmas. Pēc strīdiem jutos ļoti slikti un nevarēju aizmigt. Mani mocīja depresija un dusmas, jo dzīvē viss nenotika pēc mana prāta, taču konflikti gandēja attiecības arī cilvēkiem. Bieži lietoju nervu zāles, lai naktī varētu gulēt.

Vecmāmiņa bija ticīga un es dažkārt ar viņu kopā gāju uz baznīcu. Reizēm arī pati skaitīju lūgšanas, taču man nebija ne jausmas, ko nozīmē jēdziens “personīgas attiecības ar Dievu”. Baznīcu uzskatīju par labu tradīciju, taču pati Dievu nemeklēju.

Tad mana mazmeita bija sākusi apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” mājas grupu Balvos, un pēc neilga laiciņa arī es nolēmu aiziet viņai līdzi, lai paskatītos, kas tur notiek. Sākumā uz to visu raudzījos ar aizdomām un skepsi, bet pēc pāris apmeklējuma reizēm man iepatikās šie cilvēki, viņu draudzība un atvērtība. Sāka arvien vairāk interesēt un piesaistīt sarunas par Dievu. Vienā no šiem pirmajiem apmeklējumiem pieņēmu Jēzu par savu Glābēju. Pēc pāris mēnešiem kādā draudzes pasākumā pa īstam piedzīvoju Dievu. Sajutu, ka Viņš mani pieņem, ļoti mīl un grib mani svētīt. Kopš tās reizes sāku regulāri apmeklēt arī draudzes dievkalpojumus, lasīt Bībeli un ikdienas lūgt Dievu.

Lasot Dieva vārdu un klausoties mācītāja svētrunas, Dievs iesāka savu darbu pie manis. Arvien vairāk nobriedu pārmaiņām savā raksturā. Kādu reizi lūgšanas laikā ieraudzīju sevi it kā no malas, cik nepareizi esmu izturējusies pret apkārtējiem. Daudzas lietas atklājās pavisam citādi, nekā es uzskatīju līdz tam. Tajā dienā salūza mana paštaisnība un lepnība. Drīz vien ievēroju, ka sarunās ar cilvēkiem es vairs neesmu tik kategoriska un asa. Diskusijās spēju paklusēt un neuzspiest otram savu viedokli. Radās vēlme uzklausīt, un tas bija daudz interesantāk, nekā nepārtraukti runāt un pļāpāt pašai. Pamazām manā sirdī ienāca mīlestība. Saviem bērniem, vīram un mazmeitām varēju teikt no sirds: “Es jūs mīlu!”. Man kļuva viegli otru apskaut, samīļot, ko agrāk izdarīt gandrīz nevarēju. Esmu iemācījusies arī piedot. Ja darbā kāds palūdz, man ir viegli palīdzēt.

Tagad man ir vairāk draugu, nekā jebkad dzīvē. Arī mājās attiecības ar dzīvesdraugu kļuvušas daudz sirsnīgākas un mīļākas. Vairs “nezāģēju” savu vīru par katru sīkumu. Spēju pieņemt viņu tādu, kāds ir. Esmu atbrīvota no depresijas un man vairs nevajag nervu zāles, lai iemigtu. Zinu, ka Dievs ir ar mani un man palīdz! Kopā ar Dievu jūtos laimīga!

Vīrs arī saka, ka agrāk paštaisnā un nesavaldīgā sieva, kurai bija tikai savs pareizais viedoklis, tagad prot strīdos paklusēt, atvainoties un piekāpties, kad viņai nav bijusi taisnība. Viņš atklāj, ka sieva kļuvusi daudz mīļāka un spēj pateikt, ka mīl viņu. Pirms tam tā nebija!

Gaļina arī pati kalpo cilvēkiem, sludina evaņģēliju, stāstot citiem par Dieva mīlestību.

Gaļinas Pokules liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums

Rediģēja Kristus Pasaulei redakcija

Zinu, ka lūgšanā ir spēks

Publicēja 2018. gada 1. marts 06:40Laura Gruševa

Ziņas datums 01.03.2018

Katras sievietes ikmēneša ciklam ir savas individuālās īpašības. Daļai sieviešu tas nesagādā problēmas, tomēr daudzas mokās ar lielām sāpēm un diskomfortu. 

Lāsmai jau no paša sākuma sāpes bija tik spēcīgas, ka sagādāja grūtības kustēties, papildus tam – vēl slikta dūša, galvas reiboņi un sajūta, ka zaudēs samaņu. Bija grūti iemigt, zuda apetīte, meiteni pārņēma auksti sviedri un mocīja pazemināts asinsspiediens.

Lai mazinātu sāpes, Lāsma lietoja pretsāpju medikamentus, kas arī palīdzēja. Grūtāk bija, ja zāles nepaņēma līdzi, kad meitene atradās skolā vai citur ārpus mājām. Tajās reizēs Lāsma nevarēja apmeklēt sporta stundas vai pat izvēlējās palikt mājās un gulēt gultā. Lai arī tās bija dažas dienas mēnesī, tomēr ikdienas gaitas tas apgrūtināja.

Jau kādu laiku apmeklēju draudzi un zinu, ka Dievam nav nekas neiespējams. Pati šai problēmai risinājumu atrast nevarēju, taču man bija ticība, ka Dievs mani no šīm sāpēm atbrīvos. Viņam es varu uzticēt visas savas problēmas, tādēļ lūdzu Dievu un apliecināju Rakstu vietas no Bībeles. Esmu pārliecinājusies, ka lūgšanā ir spēks.

Dziedināšanas dievkalpojumā, kas notika aprīlī, mācītājs sludināja par to, ka dziedināšana ir daļa no Dieva glābšanas plāna un ka Dievs vēlas darboties mūsu dzīvēs. Es ticēju, ka saņemšu risinājumu, un aizlūgšanas laikā piedzīvoju Dievu – es sajutu tādu kā tirpoņu un visam ķermenim cauri izgāja siltums.

Kad pienāca nākamais ikmēneša cikls, es ticēju, ka esmu brīva no mokošajām sāpēm, un medikamentus vairs nelietoju. No šī dievkalpojuma pagājis gandrīz gads un sāpes vairs nav atkārtojušās. Man nav grūtību iemigt, es varu brīvi kustēties, man nav vairs nepieciešami pretsāpju medikamenti vai jāizvairās no sportošanas. Es nemokos vairs ar galvas reiboņiem, sliktu dūšu, pazeminātu asinsspiedienu un apetītes zudumu. No sirds pateicos Dievam par dziedināšanu!

Nodod visas savas raizes Dievam, jo Viņš ir vislabākais ‘’Ārsts.”

Lāsmas Miezītes liecību pierakstīja Inese Meijere

Rediģēja “ Kristus Pasaulei” redakcija

Trīs dienas slavas un pielūgsmes

Publicēja 2018. gada 26. febr. 22:42Laura Gruševa   [ atjaunināts 2018. gada 26. febr. 23:19 ]

Ziņas datums 27.02.2018

Aizvadītās nedēļas nogale draudzē “Kristus Pasaulei” bija notikumiem ļoti bagāta. Piektdien un sestdien, 16. un 17. februārī, notika slavēšanas un pielūgsmes skola, ko vadīja Harkovas draudzes “Jaunā Paaudze” slavēšanas līderis Vitālijs Jefremočkins ar savu komandu. Savukārt svētdien visa draudze svinēja savu 10 gadu jubileju.

Jau pirmajā vakarā tika skaidrota slavēšanas būtība un nozīme, un tas, kādam jābūt patiesam slavētājam un pielūdzējam, kā arī – kāda ir viņa vieta draudzē. Pirmais, kas jāsaprot, ka pielūgsme nav pati mūzika vai dziesma, bet attiecības ar Dievu. Tā ir Dieva iepazīšana.

Sestdiena bija veltīta tieši muzikālajiem un skatuves jautājumiem. Četros semināros tika aplūkotas tādas tēmas kā atmosfēra, svaidījums, skatuves likumi, vokālā un muzikālā perfomance. Draudzes dalībniekiem bija iespēja sagatavot savu priekšnesumu, kas tika vērtēts.

 “Vieta, kur mainās dzīves”, tāda ir draudzes mācītāja Mārča Jencīša jubilejas dievkalpojuma svētrunas tēma. Vieta, kur Dievs īpaši strādā pie tevis, vieta, kur tu vari piedzīvot pārmaiņas savā dzīvē, dziedināšanu, atbrīvošanu, izaugsmi – tā ir draudze. Nekad, nekad neatstāj savu draudzi, jo tā ir vieta, kur mainās dzīves.

Mācītājs izteica pateicību komandai, līderiem, visiem kalpotājiem un katram draudzes dalībniekam par ieguldījumu un kopā pavadīto laiku. Arī draudze sveica savus mācītājus jubilejā. Mācītājs Aleksejs Ļedjajevs no draudzes “Jaunā Paaudze” sveica mūs ar uzrunu “Dievs klāj galdu, taviem ienaidniekiem redzot”, kas aizskāra klātesošos un mudināja ticēt, ka Latvijā būs atmoda un ka Dieva spēkā valstī ir iespējamas pozitīvas pārmaiņas un izaugsme. Zālē valdīja īpaša svētku un Dieva klātbūtnes gaisotne. Daudzu acīs bija saviļņojums un aizkustinājums. Draudzes jubilejas svinības noslēdza svētku koncerts. Tas bija brīnišķīgs laiks Dieva klātbūtnē, svaidījumā un priekā.

Daži iespaidi:

Indra: “Slavēšanas skola un draudzes jubileja bija tik ļoti piesātinātas dienas! Slavēšanas grupā ikviens varēja paplašināt savu garīgo un muzikālo apvārsni, kā arī iegūt ļoti vērtīgu pieredzi no ukraiņu slavētājiem. Pati ieguvu daudz vērtīgu atziņu un ieteikumu, ko pielietot ikdienā. Arī šīs trīs dienas tik enerģiski slavēt Dievu bija vienkārši superīgi!”

Edgars: “Tādu dievkalpojumu un slavēšanas koncertu vēl savā mūžā nebiju dzirdējis!”

Ieva: “Ļoti piedzīvoju Dievu, tas bija liels atspirdzinājums manai kalpošanai. Beidzot spēju atraisīties un slavēt Dievu no sirds!”

Laura: Šajā seminārā sapratu, ka vēlos būt pielūdzēja un ar visu savu dzīvi pielūgt Dievu. Izveidojās izpratne par to cik ļoti svarīgs ir katrs sīkums, ko es daru.”

Elīnas iespaidi: „Vēl joprojām esmu svētku sajūtās, pārdomāju visu, ko dzirdēju slavēšanas skolā. Spēcīgi piedzīvoju Dieva klātbūtni visās emociju gammās. Lielisks dievkalpojums un grandiozi foršs koncerts vakara izskaņā. No sirds izdejojos un izlēkājos. Esmu pateicīga, pirmkārt, jau Dievam, ka esmu dzīvā draudzē, kur dzīves mainās. Mīlu savu mācītāju un draudzi!

Žanete: “Svētku pasākumi bija ļoti īpaši, ļoti piepildīti, svētīgi un mīlestības pilni. Kārtējo reizi sapratu, ka draudze ir mana lielā ģimene! Novērtēju kopīgi pavadīto laiku!”

Attēli un video:

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67520138

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67526493

https://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?aid=67528687

https://vimeo.com/channels/655090/256958498

https://vimeo.com/channels/655090/257203788

https://vimeo.com/channels/655090/257194033

Draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija

Tas ir tikai sākums

Publicēja 2018. gada 22. febr. 12:27Laura Gruševa   [ atjaunināts 2018. gada 8. marts 13:21 ]

Ziņas datums 22.02.2018

Pirms ienācu draudzē “Kristus Pasaulei”, mana dzīve bija satraukuma pilna – nemitīgs nemiers, negatīvas domas un emociju nesavaldība. Nepameta iekšēja sajūta, ka dzīvei nav jēgas un domāju, ka es nevienam nerūpu. Jutos nesakārtota un pati sevi nesapratu. Aiz dzīves garlaicības daudz kavējos pagātnē. Tur neko neatradu – tikai liekas negatīvas emocijas un ikdienas steigā aizmirstās atmiņas. Mana dzīve nekustējās uz priekšu, tā bija iestigusi kaut kur pagātnē. Un es nevarēju tam tikt pāri pati saviem spēkiem. Lai kaut nedaudz atslābinātos, biju sākusi regulāri dzert vīnu.

Jau bērnībā es vairākus gadus apmeklēju kādu draudzi, taču neizveidoju personīgas attiecības ar Dievu. Vēlāk es no draudzes aizgāju, taču nelika mieru doma, ka jāsāk lasīt Bībeli. Man bija pārliecība, ka tas visu izmainītu, taču tā arī nesāku to darīt. Regulāri dažādi dzīves apstākļi atgādināja par Dievu, arī draudzene pievērsās ticībai un stāstīja, kā viņas dzīve ir izmainījusies.

Pēc laika arī māsa sāka apmeklēt draudzi “Kristus Pasaulei” un daudz stāstīja par to, kā Dievs darbojas viņas dzīvē. Redzēju, kā no depresīvas un negatīvas meitenes viņa kļuvusi dzīvespriecīga un pozitīva. Tā, laikam ejot, es sāku interesēties pati par Dievu un skatīties arī draudzes svētrunas.

Jau kopš 2010. gada rudens es dzīvoju Lielbritānijā, Mančesterā. Regulāri skatos svētrunas, lasu kristīgās grāmatas un pabeidzu arī Bībeles skolu. Draudzē, lai arī virtuāli, jau esmu pusgadu, un mana dzīve ir mainījusies kopā ar Dievu. Tai ir konkrēts virziens, nav vairs haosa un nesakārtotības.

Dievs mani arī ir brīnumaini dziedinājis no valodas raustīšanās, kas bija kopš bērnības. Es pati nepamanīju, kurā brīdī pārstāju raustīt valodu, bet man vairs nav šī runas defekta.

Kādreiz katra diena man bija kā “mazie svētki”. Neatkarīgi, vai diena bija izdevusies vai nē, vīna glāze bija kā nepieciešamība, lai noslēgtu savu kārtējo dienu. Tā kādu dienu es ķēros pie kārtējās vīna glāzes, taču man tas bija kļuvis pretīgs, un es nolēmu visu pudeli izliet izlietnē. Kopš tā brīža alkoholu vairs nelietoju. Esmu pateicīga Dievam, ka Viņš darbojas manā dzīvē!

Un es zinu, ka tas ir tikai sākums! Es apzinos, ka ar Dievu viss labākais man vēl tikai priekšā!

Evijas Astičas liecību pierakstīja Evita Astiča

Rediģēja “Kristus Pasaulei” redakcija

Es rūpējos par Dieva lietām, un Viņš – par manējām

Publicēja 2018. gada 15. febr. 12:21Laura Gruševa

Ziņas datums 15.02.2018

Jānis ir izvēlējies likt Dievu savā dzīvē pirmajā vietā. Šajā laikā viņš bija nolēmis palīdzēt draudzes jauno telpu tapšanā, un Dievs viņa dzīvē darīja brīnumu.

Pirms pieciem gadiem redzēju sapni, ka strādāšu kādā uzņēmumā. Iepriekš par to nebiju domājis un arī vakantu vietu, kas man atbilstu, tur nebija, tāpēc drīz vien šo sapni noliku malā un turpināju ikdienas gaitas. Tagad saprotu, ka šis sapnis bija no Dieva.

Dievu iepazinu jau pirms vairāk nekā 20 gadiem, bet draudzē “Kristus Pasaulei” nonācu, kad biju savu garīgo māju meklējumos un pilsētā, kurā dzīvoju, notika draudzes “Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojums un pēc tam atvērās mājas grupiņa. Tolaik es strādāju par vilciena konduktoru, kas nozīmēja neregulāru darba grafiku, taču es vēlējos būt katrā dievkalpojumā Rīgā un mājas grupiņā. Tādēļ pieņēmu lēmumu aiziet no šīs vietas un meklēt jaunu – tādu, kuru varētu apvienot ar draudzes apmeklēšanu. Esmu izveidojis personīgas attiecības ar Dievu – katru dienu lasu Bībeli un lūdzu. Paļāvos uz Dievu un ticēju, ka Viņš palīdzēs visu sakārtot. Sāku aktīvi lasīt dažādus sludinājumus un piedāvājumus, gāju uz vairākām darba intervijām, bet neviena no tām nenesa gaidīto rezultātu. Bieži vien izrādījās, ka reklāmā ierakstītais darba laiks bija maldinošs un patiesībā šāda darba dēļ es atkal netiktu uz mājas grupas sapulcēm vai arī vienkārši vakantā vieta jau bija aizņemta. Tā es biju izgājis cauri visiem darba sludinājumiem, piezvanījis atlasītajiem, bet apmierinošu rezultātu nesagaidīju ne no viena, tomēr turpināju ticēt un nepadoties savās lūgšanās.

Šajā laikā draudzē bija aicinājums iet palīdzēt jauno telpu remontdarbos, un Bībelē, lasot Hagaja grāmatu, Dievs mani uzrunāja – ja es parūpēšos par Viņa namu, Viņš parūpēsies par manējo, tāpēc nolēmu iesaistīties. Sievai tieši tajā nedēļā bija atvaļinājums, un mēs devāmies uz Rīgu, lai palīdzētu. Beigās nostrādājām pat vairāk dienas nekā bijām paredzējuši.

Pēc darbošanās draudzes jaunajā namā internetā ieraudzīju vakantu vietu uzņēmumā, par kuru Dievs mani uzrunāja pirms pieciem gadiem. Es uzreiz pieteicos, jo nesen biju nokārtojis licenci, lai šo konkrēto darbu varētu veikt. Mani uzaicināja uz interviju un pieņēma darbā. Tā piepildījās Dieva rādītais sapnis, bet mana ticība caur šo notikumu stipri pieauga. Tagad zinu, ka, paļaujoties uz Dievu un liekot Viņu pirmajā vietā, tu tiksi svētīts. Arī citiem, kas šaubās, iedrošinu paļauties uz Dievu un ielikt savu finansiālo situāciju Viņa rokās.

Jāņa Grandāna liecību pierakstīja Evija Šmatova

Rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija

Tuvojas draudzes 10 gadu jubileja!

Publicēja 2018. gada 9. febr. 12:41Laura Gruševa

Ziņas datums 09.02.2018

Jau pavisam drīz, 18. februārī, draudze “Kristus Pasaulei” svinēs svētkus – savas pastāvēšanas desmit gadu jubileju. Šī ir vieta, kur darbojas Dievs – šo gadu laikā ir redzētas neskaitāmas dziedināšanas un izmainītas cilvēku dzīves.

Svētku pasākumi draudzē 18. februārī būs īpaši vērienīgi. Pulksten 11.00 sāksies jubilejas dievkalpojums, kurā kalpos mūsu mācītājs Mārcis Jencītis, bet 17.00 būs koncerts, kurā piedalīsies “Kristus Pasaulei” slavēšanas grupa un mūziķis no Ukrainas – Vitālijs Jefremočkins ar savu komandu.

Esi mīļi gaidīts uz jubilejas dievkalpojumu un koncertu! Nāc pats un ņem līdzi savus draugus! Mūsu dievkalpojumi notiek katru svētdienu pulksten 11.00, Rīgā, Braslas ielā 29A, D ieeja.

Visos pasākumos ieeja ir brīva. Sīkāka informācija pa tālruni 29335195, kā arī draudzes mājas lapā www.kristuspasaulei.lv

Draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija

Es neticēju ne Dievam, ne velnam

Publicēja 2018. gada 8. febr. 13:16Laura Gruševa

Ziņas datums 08.02.2018

“Es nebaidos ne no Dieva, ne no velna,” tā dažus gadus atpakaļ Igors atbildēja kādai mūķenei. Tomēr drīz pēc tam “bezbailīgais” vīrietis piedzīvoja kādu īpašu notikumu, kas lika aizdomāties, ka eksistē kaut kas pārdabisks. Tagad viņš apmeklē draudzi “Kristus Pasaulei” un ir pārliecināts, ka Dievs ir reāls un ka katram ir nepieciešams iepazīt Jēzu. Ielūkosimies Viņa stāstā.

“Visu mūžu dzīvoju kā jau lielākā daļa cilvēku – biju precējies, strādāju, atpūšoties patika iedzert ko grādīgu. Normāli likās krāpt sievu ar citām sievietēm un vispār uz daiļo dzimumu raudzījos ar netiklām domām. Attiecībās ar cilvēkiem bieži biju agresīvs, kā īsts “mužiks” varēju kārtīgi nolamāties un pavicināt arī dūres, ja man nepatika otra izturēšanās vai teiktais. Komunicējot ar cilvēkiem izturējos lielīgi, lepni, bravūrīgi, laikam pats nesapratu, ka tādējādi slēpju savu mazvērtību. Pirms vairākiem gadiem nomira sieva un tad dzīvē sākās strauja lejupslīde – rezultātā pazaudēju dzīvokli un nonācu bezpajumtnieku patversmē.

Tomēr nedomāju par to, ka man vajadzētu meklēt palīdzību pie Dieva. Tad kāda īpaša notikuma rezultātā mainīju savas domas, jo sapratu, ka eksistē kaut kas ārpus tā, ko varam redzēt un aptaustīt. Reiz darbā netālu no manis uzsprāga benzīna tvertne. Pēkšņi es biju it kā virs notikuma vietas un redzēju, kā vairāki cilvēki darbojas ap vienu gulošu vīru. Ieskatījos ciešāk un sapratu, ka tas gulošais esmu es. Pēc tam atmodos slimnīcā. No traumas atveseļojos ļoti ātri, taču nevarēju aizmirst piedzīvoto. Ieraudzīju, ka nav tikai materiālā pasaule. Man parādījās bijība pret Dievu, jo sapratu, ka Viņš eksistē, ka pārdabiskais ir reāls un ka mana dzīve Dieva priekšā nav pareiza. Domas par Dievu mani neatstāja, dažreiz apmeklēju baznīcu.

Bez jau esošām nelaimēm, atklājās vēl kāda ļoti nepatīkama lieta – man konstatēja vēzi. Veselības problēmas lika par sevi manīt, strauji zaudēju svaru, kļuvu nespēcīgs un vājš. Tas atkal lika aizdomāties par savu dzīvi, kā to dzīvoju un kas ar mani būs pēc nāves.

Pagājušā vasarā kādu dienu, kad sēdēju parkā uz soliņa, pie manis pienāca divas sievietes no draudzes “Kristus Pasaulei”. Viņas ļoti laipni izturējās pret mani, pastāstīja par Jēzu un uzaicināja uz draudzi. Toreiz nesaņēmos un neaizgāju. Pēc divām nedēļām atkal gadījās viņas satikt un šoreiz nodomāju, ka tā laikam tiešām ir zīme no Dieva, ka man ir jāiet uz šo draudzi. Aizgāju uz dievkalpojumu un iekšēji kaut kas vilka iet atkal un sāku regulāri apmeklēt gan draudzi, gan arī mājas grupiņu. Trešajā dievkalpojumā nožēloju grēkus un ieaicināju Jēzu savā sirdī. No tās dienas sākās reālas izmaiņas manā dzīvē. Sāku lūgt Dievu un lasīt Bībeli, un Dievs mainīja manu domāšanu un raksturu. Nesen bija gadījums, kad kādam paziņam stāstīju par Dievu un aicināju apdomāt, ka varbūt jāmaina dzīvesveids, uz ko viņš reaģēja visai rupji. Senāk līdzīgā situācijā noteikti būtu sadusmojies un laidis darbā dūres, bet šoreiz es varēju pilnīgi mierīgi izbeigt šo sarunu. Attiecībās ar cilvēkiem vairs neizturos lielīgi un lepni, es mācos mīlēt un cienīt. Apzinos, ka manu vērtību nosaka Dievs, nevis tas, cik bravūrīgi protu izturēties.

Dievs ir mainījis manu attieksmi pret sievietēm. Iepazīstot Viņu, tiek šķīstīta mana sirds. Mājas grupas vadītāja daudz stāstīja un skaidroja, kā pareizi jāattiecas pret sievietēm, ka izlaidīgs dzīvesveids, nešķīstas domas nav Dievam patīkamas un ar laiku sapratu, ka tas tiešām tā ir. Mēs par to tika lūdzām arī mājas grupiņā un tagad ir mainījies skatījums uz dzīvi, nav vairs vēlēšanās grēkot un uz sievietēm es varu raudzīties un priecāties vienkārši kā par skaistiem cilvēkiem, bez iekāres un netiklām domām. Pats brīnos par to, jo nespēju iedomāties, ka ir iespējams ar tīru sirdi skatīties uz daiļo dzimumu.

Lēnām sāka risināties arī citas problēmas. Tiklīdz sāku apmeklēt mājas grupiņu, mēs lūdzām par to, lai es atrastu pastāvīgu dzīvesvietu. Biju iestājies rindā uz sociālo pansiju, kas ir kā neliels dzīvoklis, kur ir pašam sava atsevišķa istaba un virtuve. Rinda bija ļoti gara un normāli būtu vajadzējis gaidīt tiešām ilgi, bet tiklīdz sāku lūgt Dievu par to, apstākļi sakārtojās tā, ka mana rinda pienāca jau pēc trim mēnešiem.

Arī veselības stāvoklis ir uzlabojies. Kopš apmeklēju draudzi, esmu pieņēmies svarā par 10 kg, atguvis normālu miesas būvi, man ir spēks un jūtos lieliski. Vēl joprojām oficiāli esmu invalīda statusā, bet pats zinu, ka Dievs ir mani dziedinājis un tādēļ meklēju darbu, lai strādātu un gādātu par sevi.  Dievs tiešām ir un esmu laimīgs, ka varu Viņu iepazīt, un zinu, ka pēc šīs dzīves iešu uz debesīm.”

Igora liecību pierakstīja Dace Daubere

Rediģēja “Kristus Pasaulei” redakcija

Slavēšanas un pielūgsmes skola

Publicēja 2018. gada 6. febr. 12:01Laura Gruševa

Ziņas datums 06.02.2018

Draudzē ‘’Kristus Pasaulei” no 16. – 18. februārim notiks Slavēšanas un pielūgsmes skola, ko vadīs viens no atpazīstamākajiem slavētājiem Eiropā Vitālijs Jefremočkins ar komandu. Vitālijs ir slavēšanas līderis draudzē “Jaunā Paaudze” Harkovā (Ukraina), profesionāls izpildītājs, dziesmu autors, mūziķis un aranžētājs, skaņu ierakstu studijas “W-Studio” direktors. Izdevis vairāk nekā desmit mūzikas albumus. Viņš ir vadījis slavēšanu neskaitāmos slavas uz pielūgsmes vakaros, konferencēs Ukrainā, Krievijā un citās valstīs. Daudzu sirdis ir aizdegušās pielūgsmē Dievam, pateicoties Vitālija un viņa komandas darbam.

Slavēšanas un pielūgsmes skolā būs semināri 16. februārī plkst. 19.00 un 17. februārī no plkst. 11:00 visas dienas garumā. Šo semināru laikā tiks runāts par to, kas ir nepieciešams katra veiksmīga slavētāja izaugsmei un kā pilnveidot spēju radīt Dieva klātbūtnes atmosfēru caur slavēšanas un pielūgsmes dziesmām. Semināros būs arī iespēja apgūt vokālās performances iemaņas profesionālu slavētāju vadībā un izprast to, cik lielā mērā efektīva slavēšana ir atkarīga no disciplīnas. Tiks runāts arī par tādām tēmām kā vīzija, atmosfēra, svaidījums un skatuves likumi.

Slavēšanas un pielūgsmes skola norisināsies draudzē ”Kristus Pasaulei”, Braslas ielā 29a, 4. stāvā, D ieeja. Pasākums ir bezmaksas.

Draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija

1-10 of 1118